AvalehtMobil kaubamärgid › Mobili sünteetilised mootoriõlid

Mobili sünteetilised mootoriõlid

Mis on sünteetiline õli?

Sünteetilised õlid sisaldavad rohkem kõrgelt rafineeritud baasõlisid kui tavalised mineraalõlid ja seega on need erakordselt tõhusad ja pakuvad suurepärast kaitset. Sünteetilistel mootoriõlidel on terve rida eeliseid, mis aitavad mootoritel töötada pikki aastaid maksimaalse tõhususega. Selleks et mõista sünteetiliste mootoriõlide eeliseid, tuleks vaadelda mootoriõli päritolu. Põhimõtteliselt on saadaval kaht põhitüüpi õlisid:

  • mineraalõlid
  • sünteetilised õlid

Mõlemat tüüpi määrdeõlisid valmistatakse toornaftast. Erinevus seisneb selles, et sünteetiliste õlide valmistamiseks kasutatakse kaugemale arenenud rafineerimise meetodit, mis tagab suurema puhtuse ja kõrgema kvaliteedi kui tavalistel mootoriõlidel. Rafineerimise käigus mitte üksnes kõrvaldatakse rohkem mustust, vaid ka mõjutatakse õlis sisalduvaid molekule vastamaks kaasaegsete mootorite ja seadmete nõuetele. Sellisel viisil "töödeldud" molekulid pakuvad suuremat kaitset ja efektiivsust.

Mille poolest on sünteetilised määrdeõlid head?

Sünteetiliste mootoriõlide töövõime on üldiselt jõulisem, eriti mis puudutab pumbatavust madalatel temperatuuridel ja stabiilsust kõrgematel temperatuuridel ning kaitset setete vastu. Need omadused aitavad potentsiaalselt vähendada mootorite kulumist, kütusekulu ja samas pikendada mootori eluiga.

Sünteetilised mootoriõlid on välja arendatud spetsiaalselt selleks, et toime tulla kaasaegsetele mootoritele esitatavate ekstreemsete nõuetega. Need on märksa voolavamad (madalama viskoossusega) kui tavalised mineraalõlid. Kõige suurem kasu peitub mootori tõhusamas kaitses. Mineraalõli puhul läheb aega, et see mootori käivitamisel ringlema hakkaks, mis tekitab õlitamata osade vahelist hõõrdumist ja kulutab mootorit. Sellest erinevalt hakkavad sünteetilised õlid kohe liikuma, kaitstes mootori igat liikuvat osa.

Sünteetilised õlid aitavad ka kütust kokku hoida. Veoauto tavalisel käivitamisel on mineraalõlid paksemad ja liiguvad aeglasemalt, muutes mootori "janusemaks" ja vähem efektiivsemaks. Sünteetilised õlid hakkavad seevastu tööle märgatavalt kiiremini ja mootor saavutab täisvõimsuse oluliselt kiiremini. Sünteetiliste õlide veel üheks eeliseks on see, et need on puhtamad ja see aitab tavaliste mineraalõlidega võrreldes vähendada heitgaaside teket.